החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

אטרקציות בצפון
5/23/2011 12:06:45 PM

 

האגדה מספרת כי אלוהים ברא את הדרום לאלה האוהבים שקט, טיפוסים מדיטטיביים יותר במהותם, המחפשים אחר התבוננות פנימית וחיבור, את הצפון ברא עבור אלה שאוהבים את הנאות החיים, חיים כדי ליהנות ונהנים לחיות, מחפשים אטרקציות ודינמיים יותר במהותם.


 

האגדה מספרת כי אלוהים ברא את הדרום לאלה האוהבים שקט, טיפוסים מדיטטיביים יותר במהותם, המחפשים אחר התבוננות פנימית וחיבור, את הצפון ברא עבור אלה שאוהבים את הנאות החיים, חיים כדי ליהנות ונהנים לחיות, מחפשים אטרקציות ודינמיים יותר במהותם.
 
בין אם האגדה הזו נכונה ובין אם לאוו, ההבדל בין הצפון לדרום הוא באמת הבדל של שמיים וארץ, או לפחות של שקט ואטרקציות. לא שאין אטרקציות בדרום, אבל איכשהו אטרקציות בצפון הם צמד מילים שנשמעות הרבה יותר קוהרנטיות יחד.
 
אז אילו אטרקציות בצפון מציעה לנו מדינתנו הקטנטונת אך הכה מגוונת?
אם אתם מחפשים טיול שכולל יותר מיום אחד, תצטרכו גם לחפש לינה, וצפון הארץ ידוע בחיבתו לצימרים. תוכלו לשכור לכם צימר באמצע הדרך, לא צפונית מדי אבל צפונית מספיק, למשל צימרים באמירים, המשאיר אתכם קרובים לכל אטרקציות בצפון שתרצו להגיע אליהם.
אמירים נחשב לכפר נופש, למרות שהוא למעשה מושב בגליל העליון, שהוקם בשנת 1958 על ידי תנועת המושבים וגרעין מגובש של צמחונים ניצולי שואה. שמו של מושב אמירים נגזר מהמילה אמיר – צמרת עץ, שהמקום שופע בהם והמוטו מאחורי הקמת המושב הייתה ועודנה הימנעות מוחלטת מהרג בעלי חיים לצורכי מאכל, ואכן, מדובר בכפר בו מתגוררים רק צמחונים, כך שאם אתם מתכוונים להביא אתכם בשר לצימר, כדאי לחפש מקום אחר.
 
13 הצימרים הראשונים באמירים נפתחו בשנת 1965, ומאז נפתחו עוד עשרות צימרים נוספים, בריכת שחייה ואולם נופשים. בין השאר בזכות הקירבה לצפת, הנחשבת לבירת הצפון, הפכה אמירים ליישוב הראשון בארץ, שעסק באירוח כפרי, ולנושאת הדגל של הענף במשך כל השנים.
 
הנוף באזור הגליל העליון, המשתרע על פני 800 מ', עוצר נשימה, וכולל את בקעת בית הכרם, הרים גבוהים ועמקים צרים ועמוקים. הגליל העליון כולל בתוכו את הגליל העליון המערבי, המחורץ בנחלים עמוקים דוגמת נחל בצת, נחל כליל ונחל געתון;  את מרום גליל, בו תמצאו את הפסגה הגבוהה ביותר בגליל העליון, הלא היא הר מירון (הנישא לגובה 1204 מטרים מעל פני הים); והגליל העליון המזרחישבו נמצאים בין השאר הרי צפת.  
 
הגליל העליון מושך אליו כמיליון וחצי מבקרים בשנה, חלקם ישראליים המגיעים דרך מתנות לחג לעובדים וגם עצמית וחלקם תיירים, המבקרים בחוות הסוסים, האתרים הארכיאולוגיים, בערים העתיקות, בנהר הירדן ובוואדיות והנחלים, המהווים את האזור היחיד בארץ שהשייט בהם מותר. מומלץ להצטייד במפה של הגליל העליון בצאתכם לדרך, ולתכנן מראש באילו אתרים אתם מתכוונים לבקר, כדי שלא תצאו קרחים מכאן ומכאן מרוב רצון להספיק לראות.

Return