החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

יום גיבוש אתגרי
8/2/2011 7:17:01 PM

גיבוש הוא חלק בלתי נפרד מכל עבודת צוות, אלא אם כן לא מדובר בצוות שעובד יחד אלא בצוות שכל אחד מפרטיו עובד לעצמו, ואז יהיה קצת קשה לקרוא להם צוות


 

גיבוש הוא חלק בלתי נפרד מכל עבודת צוות, אלא אם כן לא מדובר בצוות שעובד יחד אלא בצוות שכל אחד מפרטיו עובד לעצמו, ואז יהיה קצת קשה לקרוא להם צוות. זו הסיבה שמשקיעים בו כל כך עם חיילים לפני שהם יוצאים למסלול, וזו גם הסיבה שחברות וארגונים בכל רחבי העולם מקציבות לכך כסף וזמן עבודה. ללא גיבוש בין חברי הקבוצה, התוצאה לא יכולה להיות איכותית. על זה נאמר שהשלם גדול מסך חלקיו – קבוצה מגובשת ,שבין פרטיה יש אינטרס משותף ומוטיבציה, חזקה הרבה יותר מכל פרט בתוכה. היום מקדישים תשומת לב מיוחדת לתהליך של גיבוש במוסדות לימוד, בתנועות נוער ובקבוצות ספורט. כשמדובר על חברות וארגונים, הגיבוש מקבל פן קצת שונה, מכיוון שהמטרה הסופית היא רווחיות החברה שמבקשת לגבש בין חברי הצוות. בארגונים לימי גיבוש יש גם ערך של רענון ויציאה מהשגרה, בעוד שבמסגרות האחרות המוזכרות פה אלמנט השגרה אינו עומד לרועץ.
 
אז איך בונים יום גיבוש לצוותים בארגונים וחבורת, ומה מיוחד ב יום גיבוש אתגרי?
גיבוש יכול להתרחש במהלך חוויות מהנות, טיולים בארץ או בחו"ל או אפילו קבוצות דיון של דינמיקה חברתית. יחד עם זאת, כשמופעל לחץ על הפרטים בקבוצה, כשאלמנט התחרות נכנס וכשכל אחד מהם מרגיש קושי פיזי ונפשי, מרכיבים נוספים צצים על פני השטח, מרכיבים שיש להם משמעות מיוחדת בגיבוש החברים.
בנוסף, פעילות אתגרית דורשת עבודת צוות הרבה יותר מאשר דיון דורש. נהיגת טרקטורונים, למשל, כשכל קבוצה נוהגת טרקטורון ופרטיה מתחלפים ביניהם בנהיגה, הם שותפים למטרה אחת וצריכים לחלוק ביניהם את המשימה כדי לנצח. דרוש שיתוף פעולה, נכונות לפתיחות, תקשורת בינאישית, חוש הומור עצמי ודינאמיקה קבוצתית.
טרקטורונים הם כמובן אינם הדוגמא היחידה, אבל בארגונים רבים בוחרים בהם כי הם מתאימים לגילאים שונים וגם לאלה שהכושר שלהם אינו מפותח במיוחד. דוגמאות נוספות יכולות להיות טיול ג'יפים, רכיבה על סוסים ואפילו ספורט אתגרי אם מדובר בקבוצת צעירים שכוחם במותנם.
 
בארגונים שבהם יום גיבוש אתגרי מתקיים על בסיס קבוע, יודעים לספר שלמחרת היום מגיעים העובדים במצב רוח מרומם, עם מוטיבציה גבוהה מהרגיל ובתחושת הכרת תודה לארגון שהם עובדים בו. ערוצי התקשורת ביניהם פתוחים יתר מהרגיל ומטענים שיש באופן טבעי בין אנשים שנמצאים יחד הרבה שעות, נעלמים כלא היו. והרי שאין סיבה להיות מופתעים. עובד שטוב לו במקום העבודה,לצד חבריו לעבודה, יהנה לעבוד וכך גם תיראה תוצרתו.

Return