החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

האתגר – לתכנן יום גיבוש בעל ערך אמיתי
12/4/2017 10:53:59 PM


כל ארגון, וגם עסקים קטנים עם אווירה משפחתית במיוחד, כולם מתכננים ימי גיבוש. יש לו לא מעט יתרונות, כמובן. זוהי גם הזדמנות עבור העובדים להתנתק מהשגרה, מלוח המטלות ומהמשימות שלא נגמרות. מצד שני זהו גם זמן שניתן לנצל ביעילות לחיזוק הקשרים החברתיים בין העובדים. זהו פרט חשוב מאוד, שהרי צוות מגובש שיודע לעבוד יחד בצורה טובה הוא צוות שמגיע לתוצאות טובות הרבה יותר, וגם האווירה במשרד נעימה ומזמינה. אז איך משיגים את המטרות הללו ואיך ייראה יום הגיבוש שלכם? הנה כמה נקודות למחשבה.

 

בחירת הקונספט

בשלב הראשון נסו לקבוע קונספט כללי ליום הגיבוש שלכם. סדנה או הרצאה יכולה לעבוד, אבל אם תשנו אווירה ותצאו אל השטח תגלו עולם בלתי נגמר של אפשרויות והזדמנויות. טיולים בחיק הטבע ופעילויות outdoor ישיגו עבורכם כמה יעדים מרכזיים: גם תשברו שגרה וגם תוכלו לייצר מצבים שבהם הצוות יפעל יחד, בשיתוף פעולה, מה שרק יחזק את המרקם החברתי. אתם גם לא חייבים לתכנן את הפרטים הקטנים בעצמכם או לחקור את השטח (כי אין לכם זמן לזה, ביננו). מדריך מקצועי של חולות נודדים או גורם מנוסה אחר הם אלה שיובילו אתכם אל המטרה. אתם רק צריכים להגדיר אותה.

 

קביעת המועד המתאים

נושא נוסף שמטריד לא מעט בעלי עסקים ומנהלי משאבי אנוש ורווחה הוא נושא הזמן. בחירת המועד האידאלי ליום הגיבוש היא לא פשוטה, אבל היא לא אמורה להיות מסובכת כל כך. סביר להניח שכל יום הוא חשוב ולעתים נדמה לכם שההתרחקות מהטלפונים והמחשבים הניידים תפגע בעסק. מצד שני, אם תכינו את הלקוחות ואת השותפים מראש תוכלו להמשיך ולהעניק להם שירות – גם ביום שאחרי. עם זאת, ודאו מראש שאתם בוחרים מועד שמתאים לכולם, כזה שאין בו כנסים מקצועיים או קורסים, למשל. בנוסף, עדכנו את העובדים מבעוד מועד כדי שיוכלו להתכונן ליום הגדול ברמה האישית (ולהזמין בייביסיטר אם יש בכך צורך).

 

המיקום המושלם

לבסוף, השקיעו רגע של מחשבה בבחירת הלוקיישן. נכון, אם המשרד נמצא בתל אביב נשמע לכם מאוד מפתה להישאר באזור, ותל אביב היא עיר שוקקת שיש בה לא מעט אפשרויות. אלא שזו לא שבירת השגרה הקלאסית. צאו אל הטבע, התרחקו מהמשרד ושנו אווירה עד כמה שאפשר. הצוות ייהנה הרבה יותר, ולכם יהיו המון הזדמנויות לייצר תוכן משמעותי באמת, בין אם באמצעות סדנה, פעילות חברתית או טיול שמשלב בתוכו אטרקציות והפעלות אחרות.

 


Return