החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

3 רעיונות ליום גיבוש קולינרי בטבע
2/28/2018 10:50:42 AM


הם משתזפים באור הפלורוסנטים גם בימי שמש נעימים, הדבר הכי קרוב לטבע שהם ראו ברבעון האחרון היה כשמישהו הביא למשרד שקית עם לימונים שקטף מהעץ של אימא שלו במושב. יש להם יעדים לחוצים, אבל הם עומדים בהם בהצלחה יתרה ופועלים כמו דבורים בכוורת. הם הנכס הכי חשוב בעסק שלך, כל הצלחה שלהם הם הצלחה שלך ועל כן, מידי פעם כדאי מאוד להעניק להם אפשרות להתאוורר. אתם יכולים להזמין מעשה למשרד שתיתן להם כמה דקות של טיפול שיאצו באמצע היום או לפרגן עובדים במגש פירות חתוכים במקום בורקסים יבשים שאתם תמיד מביאים לישיבה, אבל הדרך הכי טובה לפרגן להם וליצור גיבוש עבורם היא באמצעות יום גיבוש קולינרי בטבע כי הרי בינינו שבירת השגרה הזו רק תועיל להם וכמו שכבר אמרנו כל הצלחה שלהם היא הצלחה של הארגון בו הם עובדים.

סדנת תבלינים – יום גיבוש עם ערך מוסף

פנו לעצמכם יום שמש אביבי ונעים, קחו את חנה מהרכש, חיים מהכספים ונועה מהמכירות לצפון ופרגנו לעצמכם בסדנת תבלינים. זה הזמן לעבור מסע חוויתי מעורר חושים שמתחיל מהשדה עד לצלחת. אז מהם בכלל התבלינים? כיצד הם יכולים לשפר את טעם המזון שלנו והערך התזונתי שלו, מאיפה הגיעו תרופות הסבתא וכיצד בזכות שימוש נכון בתבלינים ובצמחי מרפא ניתן לשמור על אורח חיים בריא? זה המקום בו תוכלו לקבל מענה לכ השאלות ואף להתנסות בעצמכם ולטעום דברים חדשים שישדרגו את בריאותכם.

אפייה בטאבון – שילוב מושלם בין טעמים לבריאות

מי לא אוהב פיצה חמה בעלת בצק אפוי בדיוק במידה הנכונה עם תחתית קריספית מצד אחד ותחושה של אווריריות מפנקת מצד שני, רוטב עגבניות טרי עם בזיליקום וגבינת מוצרלה מותכת שגורמת לתחושת חגיגה בחלל הפה. כשמשלבים ביום כיף עם העובדים גם אפייה בטאבון יוצרים תחושת ביחד חזקה. זה הזמן לחלק את התפקידים בין כל העובדים ולתת לכולם ליהנות סביב הטאבון. אחד יגרד עגבניות, השני יכוון את הטמפרטורה הנכונה, השלישי יטפל בבצק וכך הלאה. הסוד באפייה בטאבון נמצא בעבודת צוות מושלמת שתסייע להם גם כשיחזרו לשגרה הלוחצת במשרד. זה הזמן להעניק להם חוויה בלתי נשכחת וטעימה במיוחד.

סדנת דבש – כי אם אנחנו כבר נמצאים בטבע לא נגיע גם לכאן?

הם עובדים בכוורת גדולה משלהם ולכן מתבקש שכאשר נבלה איתם ביום גיבוש קולינרי בטבע נבקר גם במכוורות שונות וניתן להם לראות את הליך יצירת הנוזל המתוק מתוק הזה. בארץ ישנם מספר רב של מכוורות המעניקות גישה לקבוצות. תוכלו לראות את ההליך שעובר הדבש עד שהוא מגיע למדפי הסופר שלנו, לשאול שאלות, לטעום דבש המיוצר מזנים שונים של פרחים וצמחים ובהמשך אף להתנסות באפייה עם דבש בכדי לסיים את היום המרגש עם טעם מתוק של עוד.

 


Return