החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

3 רעיונות לימי כיף לעובדים עם הילדים בטבע
3/15/2018 2:32:23 PM


עובדים שכירים רבים טוענים, כי ימי כיף הם הדובדבן שבקצפת, הסיבה לכך שהם מוכנים לעבוד במשך שנים רבות אותו מקום, ואולי, אף, בין יום כיף אחד למשנהו, להשתעמם למדי... לנו, זה נשמע קיצוני במקצת, אבל אנחנו בהחלט מסכימים כי ימי כיף, כשמם כן הם - כיפיים, מוציאים מהשגרה, מכניסים רעננות ועניין חדש בקולגות ובשותפים לעבודה, וכן - ללא ספק, הם מגבשים את העובדים בדרך מיוחדת ומהנה. ארגונים רבים הרחיבו את ימי הכיף שלהם לפורמט המשפחתי, ולכן, ההשתתפות בימי כיף כאלה, בניגוד לעבר, איננה מוגבלת רק לעובד/ת, אלא כוללת גם את בני/בנות הזוג של העובד ואף את ילדיו, במידה וקיימים כאלה.

יום כיף לילדים - מבשלים בחיק הטבע

כידוע, אקולוגיה וקיימות (Sustainability) הינן שתי מגמות השולטות כיום בשיח הציבורי, ולכן יום כיף לילדים בהחלט יכול להתמקד בהן ולעסוק בהן לעומקן. סיורי ליקוט בחיק הטבע, בישול על טאבון או במדורה פתוחה, הכרת צמחי המאכל הנפוצים בסביבה העוטפת אותנו ומשימות נוספות העוסקות באיכות הסביבה, יכולות להפוך לאטרקציה מהנה אצל בני הגילאים השונים. כך, ניתן להחדיר ערכים וערך מוסף, ללא הפיכת הלימוד למייגע ולפורמלי, אלא דרך הנאה ובשיתוף פעולה מלא של הילדים. יתרה מכך, סביר להניח כי ההורים, אף הם ירצו לקחת חלק בפעילות מסוג זה.

יום כיף בסדנה חקלאית

מרבית הילדים העירוניים מנותקים כיום מחיי החווה - את החלב שלהם הם פוגשים בקרטונים, את הביצים - כנ"ל, וירקות ופירות - מבחינתם, מגיעים מהסופרמרקט. יום כיף בחווה חקלאית יכול להפוך עבורם לאטרקציה מעשירה, כשעבודה בשדה יכולה לא רק ללמד אותם על הדרך שבה מגיעים הירקות למדפי הסופרמרקט, אלא גם לסייע להם לפרוק מרץ עודף (שתמיד יש להם בשפע) ולהפוך את השהיה באוויר הצח למהנה ולבריאה בו זמנית.

יום כיף - פיקניק ליד מקור מים כלשהו

למרות שארצנו נחשבת לחמה (ובשנים מסוימות אף לחרבה ולשחונה), במרבית הזמן ניתן למצוא בה נחלים ואגמוני מים, שלצידם מצויות חורשות ירוקות ומצלות. אם אינכם חשים צורך להעניק ערך מוסף או ללמד, יום כיף כזה יכול להיות מעולה עבורכם. כמובן, שלפני תכנונו, יש לבדוק כי אין מדובר בערוץ נחל הנמצא בנתיב השיטפונות וכי האזור בטוח להשתכשכות במים (גם מבחינת ניקיון המים וגם מבחינות אחרות, כעומקם של המים, זרמים וכד').

 

לסיכום:

ימי כיף ארגוניים המלווים במשפחה כולה עשויים להיות כיף אדיר לעובדים. הם מאפשרים להם למהול את שני התחומים התופסים את הזמן המשמעותי ביותר בחיינו (משפחה ועבודה) וליצור בהם חוויות ייחודיות שתזכרנה למשך זמן רב. כמובן שימים כאלה דורשים הכנה מעט רבה יותר מיום כיף רגיל (המיועד לעובדים בלבד), אבל החיוכים על הפנים והחוויות - שווים את ההשקעה.


Return