החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

מאמר

אז למה גם אתם צריכים להשקיע ביום גיבוש?
10/28/2018 12:21:58 PM


1. ועכשיו אתם אומרים לעובדים שלכם "תודה":


למרות שהעובדים שלכם מקבלים תמורה לעבודתם בדמות שכר חודשי, עדיין מקובל, נהוג ואף מומלץ לומר להם תודה בכל הזדמנות שניתנת לכם. העובדים שלכם במידה רבה מניעים את מפעל חייכם – העסק הפרטי שלכם, כך שלפחות פעם בשנה, כדאי לעצור ולשקף בפניהם עד כמה אתם מעריכים אותם. העובדים שלכם צריכים מכם חיזוק חיובי, עידוד ופירגון, ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר יום גיבוש המופק עבורם!

2. זיכרו תמיד: הצוות שלכם מצפה לזה:


הסטנדרט כיום הוא של יום גיבוש לפחות אחת לשנה, כך שהעובדים שלכם מצפים לזה. כל עובד מדבר עם חבריו העובדים בארגונים אחרים וחברות אחרות, ושומע על ימי הגיבוש המהנים שלהם. כך, מתפתחת לאורך השנה הציפייה ליום הגיבוש המגיע לרוב גם כהפתעה לצוות. בעת שלא יופק יום גיבוש שכזה, בעקבות הציפייה תיווצר גם האכזבה שיכולה לגרום לעובדים שלכם לחוש מקופחים, ממורמרים ולהרגיש כי לא מספיק מעריכים אותם. הכירו את הסטנדרט הקיים והוא אירוע גיבוש לפחות אחת לשנה.

3. צוות מגובש הוא צוות חזק יותר:


מנהלות רווחה ומנהלים יקרים, כדאי שגם אתם תדעו: יום הגיבוש לעובדים שלכם לא משרת רק אותם, אלא גם אתכם! האינטרס הברור שלכם הוא שהצוות שלכם יהיה מגובש יותר, ולא במקרה: ככל שהצוות הוא יותר מצוות של קולגות, אלא צוות של חברים – הביצועים פשוט טובים יותר. צוות מגובש מתקשר בצורה טובה יותר, עובד בצורה הרמונית יותר ונהנה מהעשייה הרבה יותר. צוות לא מגובש לעומת זאת, עובד בצורה טכנית, קרה וחסרת תשוקה – שהמון פעמים משתקפת בתוצאות.

4. עובד שטוב לו הוא עובד יותר טוב:


אתם משקיעים ברווחת העובדים בלא מעט היבטים – החל מסבסודים הניתנים להם ועד סביבת עבודה נעימה. עם זאת, יום הגיבוש הינו האירוע העסקי שלו מחכה הצוות שלכם כל השנה – אל תאכזו אותו. זיכרו תמיד כי עובד טוב הוא עובד שטוב לו, ועובד לא טוב הוא עובד חסר מוטיבציה שכנראה מאד לא טוב לו בארגון שהוא עובד. ימי הגיבוש הנערכים כיום מאפשרים לכם להפקיד את מלאכת התכנון בידיים חיצוניות, תוך שאתם והעובדים שלכם תיהנו מהתוצאה הסופית – יום גיבוש בלתי נשכח!

5. כי גם לכם מגיעה יציאה מהשגרה:


וחשובה לא פחות היא העובדה כי גם לכם כמנהלים, מגיע ליהנות מטעם היציאה מהשגרה! אחת לשנה, עזבו את המשרד, את החליפות הרשמיות ואת הטלפון, ותיהנו עם העובדים שלכם – פשוט כי מגיע לכם! כשם שילדכם בבית הספר נהנים מימי ספורט ומהפסקות פעילות שמשלבים בהן מתנפחים להשכרה בכדי לצאת קצת מהשגרה, כך גם לכם מגיעה היציאה מהשגרה במסגרת מקום העבודה שלכם. חבקו את צוות העובדים שלכם, הודו לו והפכו לחזקים הרבה יותר!


 

 

 

 

 


Return