יום כיף -ODT

 

יום כיף, ODT הוא יום שעל פניו נדמה לנו, כי יש לו מטרה אחת, נקודתית וזמנית של הנאה ושל יציאה מהשגרה, אך למעשה המטרה שלו היא נרחבת ורחבה הרבה יותר, והיא למעשה מעניקה אוורור טוב לגוף ולנשמה העייפים מהשגרה. היא מאפשרת חידוש כוחות ואנרגיות ומעניקה הזדמנות לייצר זכרונות נעימים שנשארים איתנו לאורך זמן רב.
מהסיבה הזו החשיבות של יום כיף היא עצומה עבור כל אחד מאיתנו, וחלק גדול מההנאה טמון בארגון של מהלך היום ובציפיה הנבנית לקראתו, ולא רק באטרקציות עצמן. אז מתי אתם יוצאים לאחד כזה?
 
יום כיף למי ולמה?
כל אחד מאיתנו זקוק לצאת אל יום של כיף ולהפיק ממנו תועלת רבה, לצאת מהשגרה העמוסה, וליהנות מיום אחד של כיף והנאה שמוקדש כולו לעצמנו, בין אם מדובר ביום של ODT כיפי מטעם מקום העבודה, המאפשר מפגש בלתי פורמלי בין עובדים ומנהלים, ומייצר הזדמנות לכל הדרגים להכיר אלו את אלו, לפעול ביחד ברוח ספורטיבית, וכך להתגבש ולחזור לעבודה בצורה מלאת מוטיבציה, ובין אם מדובר במסיבת רווקות שיוצאות לחגוג את האירוע המרגש של חברתן ביחד, או אפילו בסתם יום כיף משפחתי החיוני כל כך עבור תחושת המשפחתיות, ומייצר קרבה והנאה בין בני המשפחה.
בעזרת יום כיף עמוס באטרקציות שמותאמות היטב למשתתפים, ניתן לספק לכל אחד מהמשתתפים חוויה שלמה ומהנה, גם אם לכל אחד מהם ישנם צרכים שונים ושאיפות שונות לחלוטין. לא בכדי הפכו ימי הכיף לנוהל המקובל במקומות עבודה רבים, ולנקודת אור בחיי היומיום של רבים כל כך מאיתנו.
 
יום כיף אחד, אינסוף אפשרויות
כאשר אתם מבינים את הצורך העצום לצאת ליום ODT שכזה, ומתלבטים כיצד לנצל אותו בצורה הטובה ביותר ואילו אטרקציות לארגן עבור הקבוצה, סביר להניח שתגלו מהר מאוד, כי האפשרויות הן כמעט בלתי נגמרות. תוכלו לצאת לטיול בטבע בהליכה רגלית או בשילוב טרקטורונים, תוכלו לבחור אטרקציות ספורטיביות של תחרויות עם מתקנים מתנפחים וכדומה, תוכלו להעדיף נופש רגוע יותר של פינוקים ושלווה כמו טיפולי ספא לדוגמא, או לבחור אופציה רטובה של בריכה, ים או הליכה בנחל.
חלק מהאטרקציות יכולות להיות משולבות עם הדרכה מקצועית, הנחייה ומשחקים מובנים בתוכנית אמנותית, וחלקן עשוי להתבצע ללא כל הכוונה, ולהיעשות בצורה עצמאית בלבד. כך או כך, חשוב מאוד להתאים את סגנון הבילוי אל המשתתפים, ולבחון את הצרכים השונים שלהם כפרטים, ושל הקבוצה כולה. פעילות ODT איכותית מעניקה למשתתפים ביום הפעילות הזדמנות להתבונן מעט על יחסי העבודה בין העובדים השונים. השילוב בין יום כיף לבין פעילות ODT יתן לנו תוצר משובח של הנאה ולמידה חווייתית.
לדוגמא, אם מדובר בקבוצת מבוגרים, חשוב להביא בחשבון את ההיבט הפיזי, ולבחור אטרקציות שאינן מהוות אתגר גופני גדול מדי, ולשלב מנוחות והפסקות כך שההנאה לא תיפגם.

Return  Comments