ימי גיבוש צוות בגני אירועים

 

יותר ויותר חברות וארגונים מקיימים ימי גיבוש וימי כיף לצוות ההנהלה או לעובדי החברה כולה. הרעיון שעומד מאחורי ימי גיבוש הוא ליצור סביבת עבודה נעימה וחברותית בה עובדי החברה נחשפים האחד לשני מחוץ לכותלי העבודה. בחברות גדולות מאד בהן מספר העובדים הוא רב, ימי גיבוש נחשבים לפתרון יעיל לבעיית שחיקה של עובדים רבים, ימי גיבוש מעניקים מנוחה מחיי השגרה היומיומית בעבודה ובנוסף תורמים לגיבוש הצוותי ובכך מגבירים את המוטיבציה בקרב העובדים ומנהליהם.
הצלחתה של חברה תלויה לא רק בסגירת עסקאות רווחיות או בצוות מנהלים מנצח, ההצלחה נמצאת אצל כל אחד ואחד מהעובדים בחברה, מהעובד הבכיר ביותר ועד לאחרון העובדים בדרג הסמכויות.
חברות רבות, גדולות או קטנות כבר מזמן גילו את הסוד הטמון בדרך להשגת עובדים מרוצים ובשל כך נוהגים לקיים ימי גיבוש, ימי כיף ואירועים חברתיים.
קיימות אפשרויות רבות לימי גיבוש, ההחלטה איך ואיפה לקיים יום גיבוש תלויה במספר גורמים, ראשית תקציב, רוב החברות הגדולות עובדות לפי תקציב שנתי שממנו נגזר חלק עבור ימי גיבוש וימי כיף לעובדים ולהנהלה. גורם נוסף הוא מי יפיק את היום כולו, יש חברות בהן קיימת מחלקת רווחה פנימית שחלק מתפקידה הוא הפקת אירועי החברה, ימי גיבוש הרמות כוסית וכל פעילות חברתית אחרת שמטרתם לדאוג לרווחת העובדים בתוך החברה, דרך אחרת היא להיעזר בחברת הפקות חיצונית המתמחה בכך. גורם שלישי יהיה אופי העובדים והחברה עצמה. האפשרויות לימי כיף הן רבות, יש חברות שמעדיפות לקיים ימי כיף וימי גיבוש בדרך של טיול מאורגן בטבע ובאתרים היסטוריים, יש חברות המעדיפות טיולים המשלבים פעילות אקסטרימית, טיולי גמלים או טיולי ג'יפים והרשימה עוד ארוכה...
כאשר מדובר ביום גיבוש צוותי או יום גיבוש לכלל העובדים בחברה, רוב החברות מעדיפות לקיים את האירוע בגני אירועים, גני אירועים מספקים לוקיישן מעוצב ונעים באווירה קסומה ומאפשר לקיים ימי גיבוש מסוגים שונים. לדוגמא: יום גיבוש בצורת תחנות פעילות המשלבים פעילות אישית כמו תחנת איפור מקצועי שבה יהיה מאפר מקצועי שידריך וינחה את הנשים בנושא איפור יומיומי. ותחנות של פעילות קבוצתית הדורשת מהמשתתפים שיתוף פעולה קבוצתי. היתרון ביום כיף מסוג זה שמתקיים בגני אירועים הוא שרוב גני האירועים מספיק גדולים כך שמלבד הפעילויות ניתן לשלב ארוחת צהריים או ערב במקום, וכמובן שאין כמו לסיים יום גיבוש במסיבה באוויר הפתוח.
הפקת אירועי חברה או ימי גיבוש אינם עניין פשוט ויש לקחת בחשבון את כל מה שכרוך בהפקת יום כזה, בין אם מדובר בהפקה חיצונית או הפקה פנימית של מחלקת רווחה בתוך החברה. כמו בכל הפקה אחרת כדאי לבצע סקר שוק מקיף, להחליט על הפעילויות והאטרקציות הרצויות, להחליט על תקציב ולוח זמנים וכמובן לעמוד בהם.

Return  Comments