החווה החקלאית

צור קשר

שם: דוא"ל / טלפון: הודעה:

סדנאות אקולוגיות

 

החווה החקלאית עורכת סדנאות אקולוגיות, פעילויות והשתלמויות שונות בתחומי הסביבה והקיימות. חיבור ייחודי זה מאפשר שילוב חוויתי בין תחומי הפיתוח הארגוני והלמידה על האקולוגיה של העסק וסביבתו. ניתן לבנות יום מלא המשלב כיף וגיבוש חברתי עם למידת תוכן וכלי חשיבה סביבתיים היכולים לתרום רבות בהיבטים הכלכליים, החברתיים והסביבתיים של בית העסק, או לשלב סדנא / הרצאה בנפרד. הפעילות מותאמת לאופי העסק ולצוות המשתתף.
סדנאות אקולוגיות אלו נועדו לעסוק בתחום הקיימות (Sustainability). קיימות הינה השקפת עולם רב תחומית המעצבת התנהלות חברתית, סביבתית וכלכלית באופן שלא יפגע בזכותם של הדורות הבאים להתקיים בבריאות ובכבוד, בסביבה ובתרבות שאנו מורישים להם.
החווה עורכת מספר סדנאות אקולוגיות. קיימות סדנאות אקולוגיות הנערכות בתחומי המושב וכמו כן, קיימות סדנאות אקולוגיות והרצאות המתקיימות במשרדי החברה. סדנאות אלה הן לא רק למידה נהדרת למשתתפים אלא גם ימי גיבוש ומשלבות גם לא מעט כיף בתוכן...
תמונה 

אקולוגיה

קיימות בבית ובעסק

 הסדנא תנוע מהכרות עם המשבר הסביבתי-חברתי, גורמיו והשלכותיו, דרך ההזדמנויות הנוצרות עבורנו ועבור העסק, ועד כלי חשיבה ליישום ערכי הקיימות בבית העסק. הסדנא בחלקה אינפורמטיבית ובחלקה פעילות קבוצתית, גיבוש ודיון. כחלק מסדנא תיערך התבוננות ראשונית על מקום העבודה ויעלו כיוונים יישומיים להפיכתו למקום מקיים. אורך הסדנא כ – 3 שעות.

תמונה 

גינה אקולוגית

מה בין אקולוגיה במקום העבודה לגינת ירק

הקמת גינה לפי עקרונות הקיימות הינה חוויה המשלבת מגע עם האדמה, עבודת צוות, גיבוש צוות ועיסוק עומק בחשיבה סביבתית אותה אנו יכולים להשליך על ביתנו, על הקהילה בה אנו חיים ועל מקום העבודה שלנו. בסדנא זו אנו עוסקים בחיבור בין רוח לחומר ובלמידה המתבקשת. אורך הסדנה כ-45 דק' – שעה וחצי.

תמונה 

אקולוגיה ומים

משחק המים

משחק קבוצתי מאתגר, יום של כיף - המשלב למידת עומק של תחום המים בישראל לצד משימות מאתגרות ומשעשעות. מלבד חווית הגיבוש הקבוצתית, מראה משחק זה את המורכבות של משבר סביבתי בלבד ומורכבותו של משבר המים בישראל בפרט. אורך הסדנה כ-45 דק' – שעה וחצי.

תמונה 

אקולוגיה מעשית

הפעלות בתחום האקולוגיה המעשית

 מגוון של פעילויות בתחום האקולוגיה המעשית אשר ניתן להעביר לטווח רחב של גילאים: פעילויות יצירה מחומרים ממוחזרים או/ו חומרים טבעיים, לימוד מלאכות עתיקות, משחקי כיף להעברת תכנים סביבתיים, בנייה אקולוגית, בניית ערוגה, סדנת קומפוסט, בניית מערכת מים אפורים וכו'. מתאים לכל הגילאים.

הדרכות לדוגמה לילדים ולמבוגרים בתחום האומנות: קליעה בנצרים, אומנות מחומרים ממוחזרים, בניית עין אינדיאנית, הכנת מנורות, פרחים מבקבוקים, פיות משקיות, סריגה משקיות, טוויה של צמר (כולל הדגמת צביעה), אריגה בצמר באמצעות טכניקות שונות ועוד.

 

תמונה 

יום למידה אקולוגי

יום חוויה ופעילות צוותית בדגש אקולוגי

 יום פעילות אשר יתקיים במרכז אקולוגי (קיימות מספר אופציות).במהלך היום יושם דגש על פיתוח וגיבוש עבודת צוות ועל אחריות סביבתית. תוך כדי פעילויות חווייתיות מגבשות, נחשוף את המשתתפים לפתרונות אקולוגיים יצירתיים וכלים חשיבתיים, ליישום בבית ובמקום העבודה. המשתתפים יחולקו לקבוצות של 15 משתתפים, אשר יעברו בין תחנות פעילות העוסקות באקולוגיה מעשית ודרכים ליישומן במקום העבודה. יום הפעילות מתוכנן ל- 6-8 שעות וכולל פרק בישול וארוחה.